?

Log in

No account? Create an account
Deunan
Dobry początek 2007 
8th-Jan-2007 12:09 am
Trochę popracowałem przez weekend nad emulatorem i są efekty. Poza zmianami (miejmy nadzieję na lepsze) udało mi się dojść czemu BIOS nie skanuje portu D, a część gier i Utopia Boot CD zwiesza się - celowo! - w trybie uśpienia procesora. No ale tak to jest jak się trafia na nieudokumentowane rejstry ASIC, które trzeba jednak obsłużyć :)

Potem już było z górki, szybko (czyli po paru godzinach) się zorientowałem że obłsuga IDE DMA wymaga dopracowania i coś zaczęło się dziać:

Makaron 2007-01-07 Vampire Chronicles #1

Makaron 2007-01-07 Vampire Chronicles #2

Makaron 2007-01-07 Vampire Chronicles #3

Makaron 2007-01-07 Vampire Chronicles #4

Mimo że uzyskiwana prędkość emulacji to ok. 30 klatek/sek (u mnie to jest tak zrobione, że jak nie wyrobi pełnych 50/60 to spada od razu do połowy tego, bo pomija całe ramki) to dźwięk jest i nie tnie. Ale to wyjątek od reguły :)

Wiem że grafika nie jest idealna. Szybko nie będzie, niestety. A póki co, są inne priorytety. Na pierwszy ogień pójdzie obsługa obrazków w TA, bo kilka gier próbuje pokazać intro, ale nic nie widać. Sword of the Berserk oraz Soul Calibur na przykład... Love Hina nawet z muzyką (tnie okrutnie, ale ten kawałek zawsze poznam). Guilty Gear X ma 8-bitowe tekstury i tego na razie nie obsługuję - także mimo że wstaje, to jest sieczka. Podobnie z Gun Bird 2:

Makaron 2007-01-07 Gun Bird 2

Nie dość że generuje źle obraz (ach, kolejne pare instrukcji warunkowych będzie mi zwalniać emulator...) to jeszcze nie wykrywa karty pamięci. Może dlatego że emuluję tylko funkcję FLASH, a nie całe VMU z wyświetlaczem i zegarem... Dziwne, bo BIOS i inne programy poprawnie to rozpoznają. No a dalej za tym ekranem oczywiście sieczka :)

Jestem też niepocieszony, bo Soul Reaver, z którym dotąd było najmniej problemów, nie idzie dalej mimo poprawek. Skies of Arcadia na dzień dobry rozwala obsługę Maple i dostaję 30MB dziennik błędów... może to dlatego, że ten CDI jest nowszy, może to błąd w obsłudze obrazu. Pożyjemy, zobaczymy.

Ikaruga, Cosmic Smash oraz Hundred Swords wymagają MMU i nie pójdą na obecnym rdzeniu SH4.

Acha, po długim namyśle zdecydowałem że projekt zmieni nazwę na "Makaron". Lepszej nie wymyśliłem, a skoro ta się podoba... :)
Comments 
8th-Jan-2007 02:08 pm (UTC)
Anonymous
Great work...Makaron rządzi ;)
21st-Jan-2007 09:50 pm (UTC) - w00t
Anonymous
hello really nice work keep it up there seem to be no good dreamcast emus around but yours seems very good @ 60 fps. Hope you release it very soon.

Greetz from Germany
23rd-Jan-2007 04:47 pm (UTC) - GOOD WORK!!
Anonymous
IT LOOK A VERY VERY GOOD JOB, CONGRATULATIONS!, I'M WAITING FOR NEWS ABOUT YOUR GREAT JOB (SORRY FOR MY BAD ENGLISH :S)
This page was loaded Dec 13th 2018, 3:53 am GMT.